Klej do poliwęglanu – jak go stosować?

Klej do poliwęglanu – jak go stosować?

Poliwęglan jest tworzywem sztucznym, które charakteryzuje się wyjątkową trwałością i odpornością: na zmiany temperatur, na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie innych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć. W ostatnim czasie poliwęglan stał się doskonałą alternatywą dla szła w pokryciach dachowych i nie tylko; zastępuje się nim także przeszklenia w drzwiach, ściankach działowych, altanach czy świetlikach. Jak łączyć ze sobą elementy z poliwęglanu?

Najprostsza metoda – klejenie

Najprostszą metodą połączenia ze sobą elementów wykonanych z przeźroczystego poliwęglanu jest jego… sklejenie. Na rynku dostępnych jest wiele środków przeznaczonych do zespajania ze sobą tworzyw sztucznych tego typu. Należy jednak pamiętać, że klej do poliwęglanu musi być również transparentny – w przeciwnym razie miejsce łączenia będzie bardzo rzucać się w oczy, przez co cały produkt (drzwi, okno itp.) straci na estetyce.

klej do poliwęglanu

Co trzeba wiedzieć decydując się na sklejanie poliwęglanu?

Podstawową wiedzą, jaką powinna posiąść osoba zamierzająca sklejać ze sobą elementy z poliwęglanu, jest sposób aplikacji preparatu klejącego. Przede wszystkim należy wybrać środek transparentny – w przeciwnym razie miejsca spojeń poliwęglanu będą odznaczały się inną barwą. Następnie powierzchnię poliwęglanową należy oczyścić z zabrudzeń – i tutaj często zwykła woda nie wystarczy. Jeśli na powierzchni klejonej doszło do nagromadzenia tłustych osadów (na przykład sadzy z komina w przypadku poliwęglanu stosowanego do wykonywania przeszkleń dachów), klej nie będzie miał możliwości równomiernego „przyczepienia się” do powierzchni, a co za tym idzie – mocowanie nie będzie tak samo trwałe we wszystkich miejscach. Co więcej, klej należy nakładać bardzo ostrożnie, gdyż na transparentnej powierzchni będzie widać każdą upuszczoną przez przypadek kroplę preparatu.

Comments are closed.